EBIKE FEST 2019

Elektrokola v Česku zažívají obrovský zájem. Jen loni se jich prodalo přes padesát tisíc a letošní zájem Čechů bude zřejmě ještě vyšší. Jenže jak vybrat to pravé elektrokolo? Orientaci pomůže první (oficiální) ročník „testovacího festivalu“ elektrokol – EBIKE FEST.

Akce se koná se v Praze 4 – Krči o víkendu 18. a 19. května. Vstup na  festival i zápůjčky elektrokol jsou zdarma.

Skládací, horská, městská, cestovní, celo-odpružená… Elektromotor v náboji zadního kola, nebo raději středový elektromotor? Výběr ideálního elektrokola je komplikovaný. Obzvlášť pro ty, kteří jeho koupi zvažují, ale přitom na něm zatím ani neseděli, takže příliš netuší, co od konkrétního modelu mohou čekat. 

Právě tento největší prodejce různých značek elektrokol v Česku se rozhodl uspořádat festival, na kterém si široká veřejnost bude moci vyzkoušet v reálném prostředí více než dvě stovky různých modelů a jednotlivých typů elektrokol odlišných cenových kategorií od přibližně dvaceti předních světových výrobců. „Program festivalu EBIKE FEST je je zaměřený hlavně na autentický zážitek, který lze s elektrokolem mít,“ vysvětluje Jakub Ditrich. Organizátoři pro návštěvníky proto připraví dvě testovací dráhy v lokalitě Zálesí, kde si bude možné kola vyzkoušet.

Necelý kilometr dlouhá trasa s převýšením přibližně čtyřicet metrů určená pro cestovní a městská elektrokola nabídne jízdu po městských komunikacích bez automobilového provozu. Trasa pro eMTB (horská elektrokola) zájemce o skutečný zážitek vyvede na čtyři kilometry dlouhý výjezd do nedalekého Krčského lesa, kde bude jedinečná šance naplno využít přírodního terénu s prudkými stoupáními, technickými pasážemi i adrenalinovými sjezdy. „Na eMTB budeme v průběhu celého dvoudenního festivalu vyrážet ve skupině maximálně pěti zájemců a s doprovodem zkušeného jezdce, který bude výhody a samotné fungování horských elektrokol  vysvětlovat přímo v prostředí, do něhož jsou tato e-kola určena,“ dodává Jakub Ditrich z ekolo.cz.

Vedle testování elektrokol EBIKE FEST po oba dva víkendové dny nabídne i celodenní program, v jehož rámci se na festivalovém pódiu se zajímavými radami vystřídají zástupci výrobců elektrokol, ale i různé osobnosti, které už trendu elektrických kol propadly.

Každý návštěvník dostane při Registraci speciální TESTOVACÍ PAS, díky kterému bude mít perfektní přehled o tom jaké modely elektrokol testoval. Do emailu pak dostane kompletní přehled testovaných elektrokol, včetně případných slevových kupónů a nabídek od jednotlivých výrobců.  

Vstup na dvoudenní festival, který v Česku nemá svým zaměřením a rozsahem obdoby, je zdarma.  Akci podporuje společnost Central Group , která věnuje prvním 60 návštěvníkům každý festivalový den stylový cyklistický batoh

Pět vylosovaných návštěvníků s Testovacím Pasem navíc získá poukaz na bezplatné vypůjčení elektrokola podle vlastního výběru na celý víkend.

Akce se koná pod záštitou městské části Praha 4Mediálním partnerem akce je Bike Action Media s časopisem Electric Bike Action magazine.

 

Data EBIKE FESTu 2019:

Kdy: 18. a 19. května (sobota 10.00 až 18.00, neděle od 10.00 do 17.00)
Kde: Praha 4, areál BC Zálesí – ekolo.cz a okolí  Doprava na festival
Vstup a registrace :
zdarma, na místě

 

Rastr rozmístění testovacích stánků EBIKE FEST 2019